Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
fontanna di-trevi

Boże Narodzenie w Rzymie

Boże Narodzenie w Rzymie

Wylot z: Warszawa Modlin, Poznań, Katowice, Kraków, Wrocław

Terminy i ceny:

już wkrótce

Program ramowy:

1 dzień:

Odprawa na lotnisku i przelot do Rzymu – stolicy Włoch. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

2-3 dzień:

– Łuk Konstantyna Wielkiego, który jest ostatnim wzniesionym łukiem triumfalnym starożytnego Rzymu, wybudowanym dla uhonorowania zwycięstwa Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem
– Plac Wenecki z zachwycającym Ołtarzem Ojczyzny. W pobliżu Placu znajduje się Kościół S. Marcello al. Crosso, w którym można zobaczyć szopkę apulijską z pięknymi figurami wykonanymi z „cartapesta” oraz Kościół Ss. Apostoli z monumentalnym rzymskim żłóbkiem
– Kapitol – najważniejsze z siedmiu wzgórz Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu
– Fontanna di Trevi, której słynne na cały świat piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych
– Panteon – najlepiej zachowana pamiątka po czasach starożytnych
– Piazza Navona – plac z fontanną Czterech Rzek, przepełniony ulicznymi muzykami i malarzami sprzedającymi swoje obrazy, gdzie znajduje się także miejska szopka bożonarodzeniowa i najpiękniejszy rzymski jarmark
– Campo de’Fiori to najbardziej urokliwy zakątek starego miasta, opisywany niegdyś przez Czesława Miłosza, z targiem kwiatów, warzyw i owoców, a wieczorem zamieniający się w miejsce spotkań turystów i mieszkańców
– Via Condotti – najbardziej ekskluzywna ulica Rzymu ze sklepami znanych i lubianych marek włoskich i zagranicznych
– Schody Hiszpańskie – znane z pokazów mody i festiwali kwiatów, jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie
– Piazza del Popolo wyróżniający się dzięki egipskiemu obeliskowi, a powyżej placu, z parku Borghese roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama miasta
– Plac i Bazylika Św. Piotra – najważniejsze miejsce dla wszystkich katolików oraz Grób Jana Pawła II – papieża Polaka oraz monumentalny papieski żłóbek (fakultatywnie możliwość udziału w Pasterce)
– Zamek i most św. Anioła nazwany tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii
– Spacer po dzielnicy Trastevere, czyli Zatybrzu, najstarszej część Rzymu, pełnej brukowanych, wąskich uliczek, starych domostw porośniętych bluszczem, urokliwych restauracyjek, malowniczych skwerów oraz malutkich sal kinowych
– Wyspa Tyberyjska z Bazyliką Św. Bartłomieja, gdzie złożone są relikwie męczenników, m.in. Św. Wojciecha
– Bocca Della Verita – Usta Prawdy będące wyrocznią prawdomówności
Wieczór wigilijny spędzimy w restauracji, gdzie zostanie zaserwowane specjalne menu świąteczne z tradycyjnymi potrawami włoskimi na bazie ryb, panettone i winem – obowiązkowa dopłata 200 PLN/os.
Pierwszego Dnia Świąt proponujemy obiad świąteczny z potrawami na bazie mięs, deserem z szampanem oraz winem – dopłata 190 PLN/os.
W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania włoskich potraw, takich jak słynne pizze, makarony, cannelloni czy focaccia, a także posmakowania wyśmienitej włoskiej kawy oraz lokalnych win, Campari, Grappy, Martini czy Amaretto (płatne indywidualnie wg zamówienia).

– Pasterka w Bazylice św. Piotra w Watykanie
– Jarmarki Bożonarodzeniowe wprowadzające niesamowitą atmosferę świąt

4 – 8 dzień:

W zależności od długości pobytu:

4 dzień: Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny lub dalsze zwiedzanie uzależnione od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

4-7 dzień:

Proponujemy jako dni wolne, które można przeznaczyć na zakupy w znanych butikach słynnych włoskich projektantów, takich jak Armani, czy Valentino, korzystanie z lokalnych atrakcji lub udział w wycieczce fakultatywnej

8 dzień: Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny lub dalsze zwiedzanie uzależnione od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie:

Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej w odległości kilku przystanków do największych atrakcji Rzymu. Wszystkie hotele dysponują wygodnymi pokojami 2- osobowymi ( z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne

Cena zawiera:

– przelot samolotem na wybranej trasie
– opłaty i podatki lotniskowe
– koszt przewozu bagażu podręcznego
– noclegi w hotelu 3*
– zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
– śniadania
– opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
– podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagażu
– gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:
– Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 60-80 euro/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
– Kosztu kolacji wigilijnej (dopłata obowiązkowa 200 PLN/os.).
– Kosztu obiadu świątecznego (dopłata opcjonalna 190 PLN/os.).
– Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
– Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
– Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą. Waga bagażu rejestrowego uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot.
– Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
Informacje dodatkowe:
– Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Rzymie.
– Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
– Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
– Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
– W przypadku wylotu z Rzymu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
– Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
– „Single” – bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
– „Zniżki dla dzieci” – dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

Rt.