Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Bieszczady

Termin: 07.07 – 12.07.2020
Cena: 1040 zł

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień

zbiórka uczestników o godz. 5.00  w Szczecinie i wyjazd w kierunku Bieszczad.Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień

śniadanie, przejazd i zwiedzanie Krosna: Centrum Dziedzictwa Szkła, hutaszkła artystycznego w Rymanowie, skansen- Muzeum Przemysłu Naftowegoim. I. Łukasiewicza w Bóbrce, dworek M. Konopnickiej w Żarnowcu, rezerwat „Prządki”  – skały o legendarnych kształtach, ruiny Zamku Kamieniec w Odrzykoniu ( tam powstała „Zemsta” Aleksandra Fredry). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

3 dzień

śniadanie  i wycieczka tzw. Dużą Pętlą Bieszczadzką: Ustrzyki Dolne –  Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Muzeum Młynarstwa i Wsi (jedno z dwóch w Polsce usytuowane w budynku jeszcze kilka  lat temu działającego młynu), spacer widokowy do schroniska Pod Małą Rawką ( ok. 1 godz.). Przejazd przez Ustrzyki Górne do Cisnej, wizyta w pracowni ikon oraz „dusiołki od szczęścia wszelakiego”. Czas wolny- możliwość zamówienia posiłku np. pierogi olbrzymy, tradycyjna zupa borowikowa wg przepisu  z 1650 r., pstrąg Boba z Brzozowego Lasu. Przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu k / Cisnej do Przysłupia.

Podziwianie bieszczadzkich widoków. Powrót do hotelu.

4 dzień

śniadanie, przejazd i zwiedzanie drewnianej cerkwi z 1888 r. w Szczawnem,  cerkwi murowanej z 1806 r. w Smolniku i cerkwi z 1803 r. w Turzańsku (wpisanej na listę UNESCO). Odwiedziny w bacówce z owczymi serami i „ognistą niespodzianką”. Klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy z izbą pamięci kard. S. Wyszyńskiego, tradycje łemkowskie – ubiory regionalne, hafty, krywulki i żywy język. Możliwość wędrówki na górę Suliła – 759 m. Powrót do hotelu.

5 dzień

śniadanie, przejazd do Polańczyka, rejs statkiem po Zalewie Solińskim, spacer Po koronie zapory wodnej w Solinie ( możliwość zwiedzenia wnętrz). Następnie: Centrum Ekumeniczne w Myczkowcach – miniatury świątyń, ogród biblijny i mini Zoo. Przejazd do Leska, zwiedzanie: legendarny kamień leski, kirkut, synagoga, zamek. Powrót do hotelu.

6 dzień

śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Łańcuta, zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji w Polsce: zwiedzanie wnętrz zamku, stajni i wozowni z kolekcją pojazdów konnych, spacer po malowniczym parku w stylu angielskim, oranżeria i storczykarnia.

Przyjazd do Szczecina ok. godz. 24.00.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie: 5  noclegów w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub pensjonacie, pok. 2 i 3 os   z łazienkami
  • wyżywienie: 5 śniadań
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW

Cena nie zxawiera:

– biletów wstępu i lokalnego przewodnika – ok. 140 zł

– dopłata do 5 obiadokolacji  – 150 zł

– pok. 1-os. na zamówienie za dodatkową opłatą –  150 zł

Uwaga:

  • w przypadku grup mniejszych niż 30 os. transport może odbywać się

mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją

  • podany program jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
  • podane kwoty na bilety wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP MARIA, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
  • Biuro nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, korki, blokady, strajki).
  • istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy.

MAR