Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Białowieża i Podlasie

Terminy i ceny: 

06.06-12.06.2022 – 1415 zł 

22.08-28.08.2022 – 1415 zł 

Ramowy program: 

1 dzień

 Zbiórka uczestników w zatoczce na busy przy Placu Holdu Pruskiego w Szczecinie o godz. 6.00 i wyjazd. Przyjazd do Grabarki, zwiedzanie prawosławnego sanktuarium: wzgórze pątników, rekonstrukcja zabytkowej cerkwi, cudowne źródełko. Przejazd do Mielnika, gdzie z punktu widokowego zobaczyć można kopalnię kredy. Następnie: Góra Zamkowa, to wzniesienie o wysokości 189 m n.p.m. z grodziskiem z XI-XII wieku. Ze wzgórza można podziwiać piękną panoramę  doliny Bugu.  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień

śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce. Przejazd i  zwiedzanie Białowieży: Park Pałacowy, Muzeum Przyrodniczo-Leśne  (nowoczesna prezentacja multimedialna), wieżawidokowa, wystawy czasowe),  Rezerwat Pokazowy Żubrów,  przejście trasą turystyczną po Puszczy Białowieskiej. Przejazd i zwiedzanie żeńskiego klasztoru w Zwierkach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

3 dzień

śniadanie i przejazd  do Choroszczy, zwiedzanie: Letniej Rezydencji Branickich – Muzeum Wnętrz Pałacowychpark krajobrazowy – którego osie stanowią krzyżujące się kanały.  przejazd do Tykocina, zwiedzanie: muzeum w dawnej synagodze, rynek – na placu stoi pomnik S. Czarnieckiego, kościół Świętej Trójcy i pomnik Orderu Orła Białego. Następnie  Pentowo – Europejska Wieś Bociania, na terenie której znajduje się największe na Podlasiu skupisko gniazd bocianich. Jest tu ponad 30 zasiedlonych gniazd i 2 wieże obserwacyjne. Powrót do hotelu.

4 dzień

śniadanie, przejazd do słynnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie: kościół, grota, wzgórze krzyży, cudowne źródełko i kaplica Dróżek Boleści Maryi. Przejazd i wiedzanie Białegostoku: kościół św. Rocha, Park i Pałac Branickich, Pałacyk Gościnny, pomnik spalonej synagogi, Sobór św. Mikołaja, cekhauz, rynek z ratuszem, dom św. Marcina, stary kościół farny. Powrót do hotelu.

5 dzień

śniadanie, wyjazd na tzw. Szlak Tatarski:  Supraśl – Prawosławny Monastyr Męski, Pałac Bucholtzów, Domy Tkaczy. Bohoniki – tu w centrum malutkiej wsi stoi meczet nad którym góruje wieża z półksiężycem, zwiedzanie. Kruszyniany – zwiedzanie meczetu i mizaru. Można  spróbować tatarskich smakołyków. Powrót do hotelu.

6 dzień

śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Augustowa, zwiedzanie miasta i rejs statkiem po Kanale Augustowskim do Studzieniczej, zwiedzanie sanktuarium.Sejny – krótki spacer po centrum,  Puńsk, zwiedzanie stolicy polskich Litwinów – skansen., Suwalski Park Krajobrazowy: m.in. Smolniki – Punkt widokowy Pana Tadeusza i wiadukty w Stańczykach.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

dzień

śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Suwałk,  krótki spacer po mieście: dom w którym urodziła się Maria Konopnicka, park, kościół i katedra.  Następnie Krzywe – siedziba Wigierskiego Parku Narodowego, przejście ścieżką dydaktyczną.  Wigry –  zwiedzanie pięknie położonego pokamedulskiego zespółu klasztornego. Czas wolny.

 Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 24.00.

Cena zawiera:

 • transport 
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu turystycznym lub ośrodku wczasowym, pokoje 2, 3 -os. z łazienkami
 • wyżywienie: 6 śniadań
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • Fundusz Gwarancyjny
 • Fundusz Pomocowy
 • dopłata do tour guide

Uwagi:

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, rejs statkiem i lokalnego przewodnika – ok. – 190 zł
 • dopłata do 6 obiadokolacji –210 zł
 • pok. 1-os. na zamówienie za dodatkową opłatą – 300 zł

  Uwaga:

w przypadku grup mniejszych niż 30 os. transport może odbywać się mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją
podany program jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
podane kwoty na bilety wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura , dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru i niedostępności planowanych miejsc do zwiedzania, spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, korki, blokady, strajki, zamknięte obiekty i brak biletów wstępu).
istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy.