Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Beskid Żywiecki kolonia 11-15 lat

termin: 07.07.2022 – 17.07.2022
termin: 18.07.2022 – 28.07.2022

Cena: 2039 zł ze Szczecina

Wiek Uczestników 11-15 lat 

BESKID ŻYWIECKI- PERŁA BESKIDÓW

Polskie góry to nie tylko Tatry a górale nie mieszkają tylko pod Giewontem! Aby się o tym przekonać zapraszamy w Beskid Śląski i Żywiecki, niezwykły rejon oferujący zwiedzającym moc rozrywki, wspaniałą miejscową kulturę, miejsca związane z historią oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Przekonać możecie się o tym wybierając się razem z nami na kolonie do Zwardonia.

 PROGRAM

– Energylandia – ogromny, nowoczesny kompleks rozrywkowy, pierwszy i jedyny tego typu w Polsce. Na 26 ha znajduje się aż 57 różnych atrakcji i urządzeń. Duża dawka adrenaliny i niesamowitych wrażeń!

 wjazd kolejką gondolowa na Szyndzielnię; zajęcia w Chlebowej Chacie: zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna, próby młócenia cepami, mielenie zboża na żarnach i osiewanie mąki, własnoręczne formowanie oraz wypiek podpłomyków, degustacja podpłomyków i chleba żytniego z masłem, miodem i smalcem z ziołami – wszystko własnej produkcji, kawa zbożowa z mlekiem, degustacja „do syta”

– wycieczka do Międzybrodzia Żywieckiego – piesze wejście na Górę Żar (761 m n.p.m.), gdzie na szczycie góry znajduje się sztuczne jezioro należące do elektrowni szczytowo-pompowej wykutej we wnętrzu skały, rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim,

– Milówka i wizyta w domu rodzinnym gwiazd polskiej estrady – Braci Golec. Następnie – coś dla miłośników historii – czyli przejazd do Węgierskiej Górki i zwiedzanie fortu obronnego Waligóra z II wojny światowej oraz przejazd do Żywca związany ze zwiedzaniem kompleksu pałacowo-ogrodowego rodu Habsburgów, bardzo zasłużonego dla całego regionu. W stolicy Beskidów obejrzymy również zabytkowy Rynek i Zamek Komorowskich (z zewnątrz),

– wycieczka pętlą Beskidzką zaliczaną do najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Zajrzymy do Koniakowa i Muzeum i Galerii Koronki Koniakowskiej, posłuchamy też niepowtarzalnych dźwięków pasterskich trąbit. W Istebnej obejrzymy Kurną Chatę pana Kawuloka i wysłuchamy ciekawych opowieści o życiu beskidzkich górali. A dla smakoszy – w Centrum Produktu Regionalnego odbędzie się pokaz „Kto ma owce, ten ma sery” – klaganie mleka, czyli wyrób bundzu – słodkiego owczego sera, zakończony degustacją regionalnych serów. W jej trakcie dowiemy się czym są bundz, bryndza, korbacze i sery gazdowskie. Odpowiemy również sobie również, czemu nie wszystkie sery pochodzące z polskich gór to oscypki…

– wizyta w Wiśle – zwiedzanie Galerii Adama Małysza, skoczni narciarskiej, Zameczku Myśliwskiego Habsburgów oraz Kaskady Białej Wisełki; Park Wodny OLZA w Istebnej

2-godz. wodnego szaleństwa,

– odpoczynek od autokaru – czyli wycieczka piesza do Soli gdzie zwiedzać będziemy studnie solankowe oraz Termę solankową i okolice; wycieczka piesza po Zwardoniu oraz okolicy: wejście na najwyższy szczyt Zwardonia tj. Duży Rachowiec 965 m n.p.m. skąd rozpościera się wspaniały widok na dalekie Tatry,

– dzień wzmożonej aktywności fizycznej – czyli wycieczka do Geo-Parku w Glince, wśród przewidywanych atrakcji proponujemy wizytę w parku linowym i na basenie,

– kąpiele w basenie na terenie ośrodka,

– pokaż co potrafisz i zostań idolem – wieczór talentów,

– mini olimpiada sportowa – turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej,

– filmowa słodka chwila – seans filmowy z kubkiem kiślu lub budyniu,

– pamiątka z gór – malowanie widoków na kamieniach,

– bitwa wodna butelkowa,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

– dyskoteki.

 * Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego składki– dodatkowa opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 zakwaterowanie

Pensjonat „U Wilczka” położony ponad 800 m n.p.m. www.uwilczka.pl. skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę gór polskich i słowackich. Cisza i spokój, które pozwolą wypocząć w bliskim kontakcie z naturą. Pokoje 3,4 i 5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, wspólny salon, basen letni, ogród z miejscem na ognisko oraz bezpłatne Wi-Fi.

wyżywienie 3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie  kolacja, ostatnie  śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 transport Autokar  opieka wychowawcy lub konwojenta. Autokar zostaje w bazie i realizuje program na miejscu. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00. 

 świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, przewodnicy.

uwagi Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty do pełnego biletu.

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca 

Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.