Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

ANTYCZNA PRZYGODA 2019 – obóz Grecja, Serbia, Węgry – 13 dni

 

BELGRAD – METEORY – KALAMBAKA – RIWIERA OLIMPIJSKA –  WATERLAND – ATENY – SALONIKI  – BUDAPESZT

TERMIN: 20.07 – 01.08.2019
CENA: 2405 zł – 13 dni

PROGRAM RAMOWY
Dzień 1: Wyjazd ze Szczecina godz.02.30  + 144 zł, Gorzowa Wlkp godz. 04.30 + 114 zł. Przejazd na Węgry na nocleg. Nocleg w okolicy Szegedu.
Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Serbii, najbardziej znanej ze względu na konflikt w byłej Jugosławii. Zwiedzanie Belgradu: spacer deptakiem Knez Mihailova, park Kalemegdan. Nocny przejazd do Grecji, w drodze obiadokolacja dodatkowo płatna.
Dzień 3: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych greckich parków wodnych – Waterland. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni oraz wieloma emocjonującymi atrakcjami na wodzie. Przejazd na nocleg do Salonik. Obiadokolacja.
Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – w programie: bazylika św. Demetriusza zbudowana na miejscu dawnej łaźni rzymskiej, Krwawa Wieża, świątynia Hagia Sophia, Rotunda św. Jerzego. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiad. Zakwaterowanie oraz zapoznanie z bazą noclegową. Kolacja. Nocleg.
Dzień 5-10: Wypoczynek i realizacja programu:

PROGRAM ANIMACYJNY:
– Elementy teatru: Jak wczuć się w rolę,  ćwiczenia przygotowujące do wejścia na scenę, ćwiczenia głosowe, etiudy teatralne,
– Obozowe Igrzyska Olimpijskie,
– Gra terenowa,
– zajęcia sportowe i rekreacyjne,
– wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele
– dyskoteki
 – Wycieczka do Meteorów i Kalambaki – zwiedzanie słynnych klasztorów Meteory – malowniczo usytuowanych pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w fabryce ikon – „sztuka bizantyjska w ikonografii” – poznanie procesu produkcji ikon, zwiedzanie Kalambaki,
 – Wycieczka do Aten – Zwiedzanie: Akropolu – świątynie dawno zapomnianych bogów greckich i świetnie zachowany starożytny teatr.Spacer historyczną dzielnicą Aten – Plaka, w której odkryć można wpływy tureckie, muzułmańskie i greckie. Stadion Panateński oraz Parlament.
Dzień 11: Po śniadaniu nocny przejazd tranzytowy do Budapesztu.
Dzień 12: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Budapesztu, stolicy Węgier. W programie spacer promenadą naddunajską przez Most Łańcuchowy do Wzgórza Zamkowego, następnie Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zamek Królewski. Plac Bohaterów z imponujących rozmiarów pomnikiem przedstawiającym przywódców państwa. Wzgórze GellértaCytadela zPomnikiem Wolności i niezwykłym widokiem na Budę i Peszt. Przejazd na nocleg na Słowacji. Obiadokolacja.
Dzień 13: Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Powrót do Polski.

Świadczenia
W cenie podstawowej
-10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców
Zakwaterowanie
Hotel ORFEAS BLUE RESORT**** (lub inny o podobnym standardzie), w trakcie pobytu pokoje 3,4-osobowe z łazienkami oraz 5 – osobowe apartamenty (2-kondygnacyjne). W przepięknej miejscowości Pieria k. Katerini, tuż nad brzegiem morza przy plaży Korinos, całkowicie odnowiony. Na terenie obiektu: basen, restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hostele lub hotele ** i ***.
Wydatki programowe
Wstępy (m.in. Waterland, klasztor w Meteorach) + przewodnicy miejscowi + wycieczka do Aten + taksy klimatyczne + dodatkowy posiłek 2-go dnia około 105 euro.
Wyżywienie
3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie. W hotelu śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.
Transport
Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Autokar zostaje na miejscu do dyspozycji obozowiczów.

UWAGA
Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro)

Med