Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Albania dla seniora – Hotel Olympia Village *** 11 dni

 

ZAKWATEROWANIE

Hotel Olympia Touristic Village* ** – obiekt położony jest minutę spacerem od plaży w centrum miejscowości Radhime, około 10 km na południe od Vlory.

Obiekt znajduje się w pierwszej linii brzegowej i posiada prywatną, żwirową plażę w odległości 50 m (przejście przez ulicę). Hotel posiada pokoje 2-osobowe oraz rodzinne apartamenty typu 2+2. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem i bidetem. Pokoje wyposażone są wbezpłatną klimatyzację, lodówkę, telewizor, bezpłatny internet WiFi. Wszystkie pokoje mają balkon z widokiem na wody Morza Jońskiego. W łazienkach są ręczniki.

W hotelu znajduje się restauracja i bar oraz przestronny taras, na którym można spędzać romantyczne wieczory. Kuchnia może pochwalić się bogatym i smacznym menu. Od lokalnych, typowych smaków i potraw po nowoczesne połączenie tradycji i innowacji. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wyżywienie:

W cenie 2 śniadania w hotelu tranzytowym, 11 śniadań w formie bufetu z kawą, herbatą i sokami oraz obiadokolacja w formie bogatego bufetu, do której przysługuje darmowa woda w Hotelu Regina.

TERMIN I CENA :

21.05. 01.06.2019 – 1899 zł 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych

– 11 śniadań

– 9 obiadokolacji w formie bufetu

– 9 noclegów w Hotelu Regina ***

– 2 noclegi tranzytowe na terenie Chorwacji

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

– opieka rezydenta na miejscu


Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.

– opłata klimatyczna i administracyjna: 15 euro/os. (płatne w autokarze)

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 pln

 

Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł


Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi

– ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy – pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/os


Transport: Transport autokarem trwa około 26 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację i Czarnogórę. Przyjazd do Albanii w okolicach godziny 20:00. Wyjazd do Polski w ogodzinach porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

 

Program ramowy

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.

2 dzień – Przejazd przez kraje tranzytowe (Chorwacja, Czarnogóra). Przyjazd do Rhadime około godziny 20:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 – 10 dzień – Wczasy w Albanii w miejscowości Rhadime. Istnieje możliwości wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Albanii. W ofercie: zwiedzanie Ochrydu, zwiedzanie Gjirokastry, rejs na półwysep Rodonit oraz wycieczka do Tirany. Szczegółowy program zwiedzania Albanii znajduje się w opisie wycieczek fakultatywnych.

11 dzień – Wykwaterowanie i wyjazd do Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.


12 dzień – Przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.


Wycieczki fakultatywne:

UWAGA: podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu, wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób

Riwiera Albańska – Wycieczka wiedzie najpiękniejszą nadmorską trasą Albanii. Zwiedzamy całą Riwierę Albańską rozpoczynając od przełęczy i Parku Narodowego Llogara, w którym zatrzymujemy się na tarasach widokowych żeby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na poranną kawę zatrzymujemy się w miejscowości Himara, w której poczujemy grecko-albański klimat. Porto Palermo to przepiękne miejsce znane z bazy wojskowej, niezwykłej urody oraz postaci Ali Pasy Tepeleńskiego, który otoczony jest legendą. Następnym przystankiem jest Borsh i piękne wodospady, które stanowią tło dla restauracji. Kolejnym punktem wycieczki jest Butrint i znajdujący się tam park archeologiczny, na którego obszarze możemy odkryć jak bogata jest historia tych terenów. Odbędziemy spacer od czasów pierwszych Słowian, poprzez okres hellenistyczny, rzymski, bizantyjski itd. Następnie czeka nas przerwa na przepięknych plażach Ksamilu, które królują we wszelkich rankingach. Na zakończenie relaksujący spacer deptakiem jednego z najbardziej znanych kurortów, czyli Sarandzie, w której, jak na miejscowość turystyczną przystało, można kupić pamiątki.

Cena: 40 euro/ osoba

 

Miasto Tysiąca Okien – Pierwszym przystankiem jest Ardenica, gdzie zwiedzamy monaster, w którym możemy podziwiać pięknie zachowane freski oraz ikonostas. Kolejny punkt to Berat, czyli słynne „miasto tysiąca okien” znajdujące się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monastyrze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. W drodze powrotnej odwiedzamy ruiny starożytnego miasta Apollonia, w którym znajduje się park archeologiczny.

Cena: 30 euro/ osoba

 

Albania Północna  Kiierujemy się do stolicy Albanii – Tirany. Spacer zaczynamy w dawnej zamkniętej dzielnicy dygnitarzy komunistycznych. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Zatrzymujemy się również pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Kolejną atrakcją jest miejscowość Kruja. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki. Prowadzi ona również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii.

Cena: 35 euro/ osoba

Miasto Srebrnych Dachów– Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu wzdłuż malowniczej rzeki Vjosa. Zauważymy, że krajobraz staje się coraz bardziej górzysty. Przejeżdżamy przez miejscowość Tepelena, w której możemy zobaczyć słynny pomnik Ali Pashy Tepeleńskiego oraz pozostałości jego twierdzy. Następnie jedziemy do Gjirokastry, w którym zwiedzanie zaczynamy od rozległej i pełnej zakamarków twierdzy, gdzie znajduje się również wiele eksponatów wojskowych. Z murów roztacza się niezwykły widok. Możemy podziwiać charakterystyczną zabudowę i tzw. srebrne dachy. Po opuszczeniu twierdzy kierujemy się do zabytkowej dzielnicy, w której można pospacerować klimatycznymi uliczkami oraz kupić pamiątki. Następnie jedziemy do Suri i Kalter, czyli Niebieskiego Oka, w którym możemy podziwiać niezwykłe zjawisko przyrodnicze. Położone w gaju źródło nie zostało nadal do końca zbadane, nie wiadomo jaka jest jego dokładna głębokość, ale legenda głosi, że kiedyś było to oko smoka. Nazwa pochodzi od tej legendy oraz od niezwykłego koloru wody.

Cena: 40 euro/ osoba

Rejs – propozycja dla osób, które chcą pobawić się w albańskim stylu i przy okazji podziwiać przepiękne widoki. Popołudniowa impreza, gdzie oprócz tańców oraz doskonałej zabawy proponujemy poczęstunek w postaci tradycyjnej albańskiej raki z winogron oraz wina. Dodatkową atrakcją jest serwowana grillowana ryba.

Cena: 25 euro/ osoba

Fcl