Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

ADRIATYCKA PRZYGODA 2018 Słowenia, Włochy – 11 dni

BLED – LJUBLIANA – BOLONIA – MODENA – MARANELLO

TERMIN: 07.07. – 17.078. 2018

CENA: 1895 zł

 

PROGRAM RAMOWY

Dzień 1: Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, przejazd przez Austrię do Słowenii. Zwiedzanie Bled – urokliwego miasteczka nad Jeziorem oraz Ljubljany by night – wieczorne zwiedzanie stolicy Słowenii, obiadokolacja w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Włoch.
Dzień 3: Przyjazd na Riwierę Adriatycką w godzinach rannych. Zakwaterowanie (ok. godz. 14), obiad, zapoznanie się z bazą noclegową, kolacja, nocleg.
Dzień 4 – 9: Wypoczynek i realizacja programu:

PROGRAM ANIMACYJNY:

 – Gra terenowa Italiano Vero – w poszukiwaniu włoskiej kultury,
– Włoski dla początkujących – podstawowe zwroty grzecznościowe,
– Konkursy na plaży z nagrodami,
 – Zajęcia sportowe i rekreacyjne
– Wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,
 – Wycieczka do Republiki San Marino – „Antycznej Ziemi Wolności”. Spacer na Górę Tytano. Zwiedzanie Starego Miasta, bazyliki San Marino oraz średniowiecznychfortyfikacji.
 – Wycieczka do Maranello – zwiedzanie miasta związanego z jednym z najsłynniejszych koncernów samochodowych – Ferrari, w programie Muzeum Ferrari – podróż po magicznym świecie „czerwonych bolidów”. Oprócz samochodów, które przyczyniły się do największego sukcesu firmy zobaczyć można silniki, aerodynamiczne modele i fragmenty tapicerek. Ekspozycja zmienia się dość często ukazując zarówno najważniejsze modele w historii, jak i najnowsze propozycje firmy,
 – Wycieczka do Modeny – w programie zwiedzania miasta romańska katedra, Piazza Grande, spacer po mieście,
– 
Wycieczka do Bolonii – zwiedzanie m.in.: Piazza Maggiore, bazylika św. Petroniusza, bazylika Santo Stefano, słynne Krzywe Wieże,
 – Wycieczka do Mirabilandii – największego parku rozrywki Riwiery Adriatyckiej. Fantastyczny świat przygody i fantazji z super atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tonąca w zieleni powierzchnia parku podzielona jest na 7 obszarów tematycznych:
Bimboboli – atrakcje dla dzieci,
Adventureland – atrakcje przygodowe,
La citta di Sian Ka’an – atrakcje w Krainie Majów,
La vecchia Europa – tradycyjne atrakcje z wesołych miasteczek,
Motorworld – wszelkiego rodzaju pojazdy wodne, drogowe i szynowe,
Dolcevita Studios – miasteczko filmowe,

Dzień 10: Po śniadaniu przejazd do Aqualandii. Pobyt w Aqualandii – parku wodnym nr 1 we Włoszech, w formie wielkiej wyspy z 26 atrakcjami, podzielonym na strefy: plac Hemingwaya, Złota Laguna, Port Hemingwaya, Zatoka Rekinów, arena sportowa, Tiki arena, obiadokolacja dodatkowo płatna, nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
Dzień 11: Zakończenie obozu.

Świadczenia
Zakwaterowanie
HOTEL VICTORY *** w Cesenatico (lub inny o podobnym standardzie, w podobnej lokalizacji) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami. Położony ok. 250 m od morza. Na terenie obiektu: restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hotele** i ***.
Świadczenia w cenie podstawowej
8 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.
Wydatki programowe
Wstępy (m.in. Park Wodny Aqualandia, Mirabilandia, Muzeum Ferrari), wjazdy do miast, dodatkowa obiadokolacja, taksy klimatyczne – około 90 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.
UWAGI
Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).
Wyżywienie
3 posiłki dziennie podczas pobytu nad Adriatykiem. Pierwsze świadczenie we Włoszech – obiad, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.
Zniżki / dopłaty
Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10.00 PLN/os
Transport
Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus.
Szczecin – godz.02.30 – dopłata 144 zł
Gorzów Wlkp- godz.02.30 – dopłata 114 zł

Med