Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
pielgrzymka do medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie i zwiedzanie Chorwacji

TRASA: MEDJUGORIE – POBRDO – MOSTAR – DUBROWNIK – NEUM

Terminy i ceny:

07.03 – 14.03.2020 r. – cena od 1940 zł
17.04 – 24.04.2020 – cena od  1940 zł
01.05 – 08.05.2020 r. – cena od 1940 zł
06.06 – 13.06.2020 r. cena od  1940 zł

1 Dzień  – ŁÓDŹ – CZECHY/AUSTRIA (OK. 500 KM)
Zbiórka. Wyjazd w godzinach porannych i przejazd do hotelu na granicy Czech/Austrii. Obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień – CZECHY/AUSTRIA – MEDJUGORIE (OK. 1000 KM)
Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Medjugorie (ok 11-12h). Po drodze przystanki na toaletę (płatne). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień –  MEDJUGORIE
Śniadanie. Medjugorie oznacza po chorwacku miejscowość między górami, czyli Międzygórze. Wznoszą się tu dwa wzgórza w Górach Dynarskich (geograficznie jest to Hercegowina), na zboczach których – wedle relacji sześciorga młodych Chorwatów – od 1981 roku ukazywała się Matka Boska, by przekazać swe orędzia pokoju. Wejście na Górę Kriżevac, czyli Górę Krzyżową o wysokości 520 m n.p.m., zlokalizowaną we wsi Zvirovici ok. 3 km na południe od Medjugorie. W krzyż stojący na szczycie wmurowano relikwie przywiezione z Rzymu – fragment krzyża czczonego przez Chrześcijan jako ten, na którym umęczono Jezusa Chrystusa. Największa część tego krzyża jest przechowywana w Kościele Santa Croce di Gerusalemme w Rzymie. Kriżevac przyciąga pielgrzymów nie tylko z powodu piękna natury, lecz także dlatego, iż wielu ludzi twierdzi, że tuż po rozpoczęciu medżugorskich objawień widoczne były różne świetliste zjawiska i inne „znaki”, które wszyscy powiązali z objawieniami Matki Bożej. Przejazd do Kościoła Św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

4 Dzień – MEDJUGORIE, GÓRA OBJAWIEŃ POBRDO, MOSTAR
Śniadanie, wejście na Górę Objawień Podbrdo, w sąsiedniej wsi Bijakovoco, gdzie wizjonerzy po raz pierwszy zobaczyli Matkę Bożą. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W godzinach popołudniowych wycieczka do Mostaru (ok. 40 min w jedna stronę, ok. 30 km), zwiedzanie dzielnicy arabskiej z Meczetem, Domem Tureckim, Stary Most. Czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie. Nocleg.

5 Dzień- MEDJUGORIE – DUBROWNIK – NEUM (OK. 200 KM)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dubrownika – Perły Dalmacji (przejazd trwa ok. 2,5h). Średniowieczny system fortyfikacji miejskich, w swojej formie niemalże niezmienny od XVII wieku, zawiera w sobie wiele przepięknych zabytkowych miejsc i budowli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście główną ulicą miasta Stradun, studnia Onufrego, Stary Port, Katedra, Kościół Św. Błażeja. Choć Stare Miasto Dubrownika jest w rzeczywistości niewielkie, zwiedzanie krętych i stromych uliczek to przyjemność, której poświęcić można cały dzień. Msza Święta. Czas wolny. Zakwaterowanie na 2 noclegi w hotelu w okolicy Neum, obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień- NEUM
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 Dzień – NEUM – CZECHY (OK. 1100 KM)
Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych do Czech (przejazd ok 13h). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 Dzień –  CZECHY – ŁÓDŹ (OK. 550 KM)
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera:
– Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie przedstawionego programu,
– noclegi w hotelach i pensjonatach 3* (lokalny standard),
– wyżywienie wg programu (7 śniadań i 7 obiadokolacji),
– opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki,
– zwiedzanie wg programu,
– ubezpieczenie KL, NNW, BP, OC, OC sportowa, sprzęt sportowy,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.

Cena nie  zawiera:
– Napojów do kolacji,
– napiwków dla lokalnych przewodników ok. 50 EUR/os. płatne na miejscu u pilota, –  – wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

Uwaga:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 700 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji -3,2% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Grupa realizowana przy minimum 40 osobach
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
CODZIENNA MSZA ŚWIĘTA I OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA
UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

KBP