Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
wilno

Wilno – Ryga – Tallin

Program:

Dzień 1: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów w tym również ze Szczecina. Nocny przejazd przez Polskę.


Dzień 2: Przyjazd do Wilna (Litwa) w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wilno swą nazwę wzięło od nazwy rzeki Wilenki, zwanej dawniej Wilejką. Atrakcyjne miejsce pod każdym względem – zachwyci i pozostanie na zawsze w pamięci. W programie zwiedzanie – Ostrej Bramy, cerkwi Św. Ducha, cerkwi Św. Trójcy, Placu Ratuszowego, Muzeum A. Mickiewicza, kościoła Św. Anny i Bernardynów, Katedry wileńskiej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Rygi (Łotwa). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, Pomnik Wolności, zespół średniowiecznych kamieniczek, „Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gilda Kupiecka, Pałac Prezydencki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Tallina (Estonia). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Miasto położone nad Zatoką Fińską jest najdalej wysuniętą na północ stolicą państw bałtyckich. Tallin posiada średniowieczny układ miejski z zachowaną linią fortyfikacji miejskich- murów obronnych, baszt i bram. Spacer po brukowanych uliczkach w cieniu zamku Toompea jest niezwykle inspirujący- spotkać można Długiego Hermana, przejść Krótką, albo Długą Nóżką, lub spróbować Zajrzeć Do Kuchni. To zaledwie tylko kilka przykładów nazw miejsc, których w estońskiej stolicy nie wolno przegapić, a urokliwych zakątków można odnaleźć w Tallinie co nie miara! Średniowieczna forteca sąsiaduje z prawosławną Katedrą Aleksandra Newskiego, a z wieży gotyckiego ratusza Raekoda dostrzec można nowoczesny port. Nieopodal niemalże strzela w górę smukła wieża kościoła św. Olafa, będącego niegdyś najwyższą świątynią na świecie. Esencją tego miasta jest stwierdzenie, że Tallin żyje własnym tempem, umiejąc doskonale połączyć tradycję z nowoczesnością. Bez trudu można tu znaleźć dobrą restaurację, niezły pub, ale także spokojny zielony skwerek i wyszukane ekspozycje muzealne. Z pewnością w każdym z tych miejsc spotkać można uśmiechniętych i uprzejmych mieszkańców stolicy. Będąc w Tallinie spróbować należy przede wszystkim migdałów w cynamonie, które od wielu już lat są smakowym symbolem miasta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 5: Śniadanie. Północna Estonia potrafi zaskoczyć nie tylko bogactwem architektury, ale przede wszystkim pięknem przyrody. Mało kto wie, ale w tym niewielkim kraju znajduje się kilkadziesiąt różnej wielkości wodospadów! Z pewnością najsłynniejszym z nich jest Wodospad Jagala, który uważany jest jeden z najpiękniejszych pomników przyrody w tej części Europy. Żywioł spada z 60-metrowej szerokości półki skalnej, spadając z wysokości 8 metrów tworzy efektowne leje, w których kotłuje się woda. Rzeka Jagala, oprócz wodospadu wytworzyła w tym miejscu piękny kanion o ścianach dochodzących do wysokości 12-14 metrów. Zimą z kolei można zaobserwować tu efektowne formacje lodowe, kiedy wodospad zamarza. Niecodzienność widoku spowodowała, że miejsce to nazywane jest czasem Estońską Niagarą. Nocny przejazd w kierunku Polski.


Dzień 6: Przyjazd do Polski centralnej w godzinach porannych a następnie do innych miast w tym również do Szczecina

Dostępne opcje zakwaterowania:

– pokój 2 osobowy
– pokój 3 osobowy
– dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie- osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego w wysokości 300 zł

TERMINY:

14.02 – 19.02.2017

21.03 – 26.03.2017

28.04 – 03.05.2017

13.06 – 18.06.2017

22.08 – 27.08.2017

12.09 – 17.09.2017

10.10 – 15.10.2017

07.11 – 12.11.2017

CENA: od 974 zł / os.

Cena obejmuje:

przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
zakwaterowanie 3 noclegi – hotel *** w pokojach 2, 3 osobowych
wyżywienie BB 3 śniadania
ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
opiekę pilota

Dopłaty obowiązkowe na miejscu:

Kosztów programowych – obejmujących bilety wstępu, opłaty klimatyczne oraz usługę przewodników lokalnych – 50 euro/os, koszty nie podlegają rozliczeniu.

Istnieje możliwość wykupienia pakietu 3 obiadokolacji – 150 zł / os.

Informacje dodatkowe:

program ramowy obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w trakcie czasu wolnego
dokumenty – paszport lub dowód osobisty (zgodnie z obowiązującymi przepisami)
zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Pakiet komfort: cena 50 zł/os: gwarancja wyboru miejsca w autokarze, napoje w autokarze w cenie (6 x do wyboru- kawa, herbata, zimny napój 0,2l)

Pakiet PRESTIGE – cena 100 zł/os: gwarancja wyboru miejsca w autokarze, napoje w autokarze w cenie (6 x do wyboru- kawa, herbata, zimny napój 0,2l), pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru, nadbagaż 5 kg w cenie, napoje do obiadokolacji (0,2l)

Osk.