Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Szlakiem Orlich Gniazd

Szlakiem Orlich Gniazd
Szlakiem Orlich Gniazd

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień                 

zbiórka uczestników o godz. 7.00 w Szczecinie i wyjazd do Olsztyna k/Częstochowy. Przyjazd i zwiedzanie ruin jednego z największych i najstarszych zamków Orlich Gniazd. Spacer do naturalnej Jaskini Olsztyńskiej położonej na terenie rezerwatu Sokole Góry. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.


2 dzień 
               

śniadanie i wyjazd do Pieskowej Skały. Wejście na zamek i zwiedzanie. Dalej przejście pod Maczugę Herkulesa. Następnie przejazd autokarem do Ojcowa. Zwiedzanie ruin zamku „Kazimierzowskiego. Piesza wędrówka w dół Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Dalej przez Wąwóz Ciasne Skałki do Groty Łokietka. Na wysokiej wapiennej skale wznoszą się ruiny zamku RabsztynZe szczytu Rabczyńskiego wzgórza rozciąga się wspaniały widok. Przejazd na punkt widokowy na górze Dąbrówka (355 m n.p.m.) w Chechle aby zobaczyć Pustynię Błędowską, to największy w Europie obszar piasków śródlądowych. Powrót do hotelu.


3 dzień 
              

śniadanie i wyjazd do Ogrodzieńca aby zobaczyć ruiny największego Orlego Gniazda, zbudowanego z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Zamek zajmuje ponad 3 ha powierzchni i są to największe najlepiej zachowane ruiny w Polsce. Dodatkowa atrakcja to Góra Birówzrekonstruowano tu drewniano- kamienny Gród. W Smoleniu z ruin średniowiecznego, gotyckiego zamku z baszty, roztacza się malowniczy widok na zaciszną okolicę. Następnie Grzęda Mirowska – wał skalny na którego krańcach zlokalizowano dwa bliźniacze zamki: Bobolice Mirów. Przechodząc przez Czarcią Bramę można podziwiać bryłę odbudowanego zamku Bobolice.  Mirów pozostaje dalej w formie trwałej ruiny. Spacer do Jaskini Stajniagdzie niedawno podczas prac archeologicznych znaleziono szczątki neandertalczyka. Powrót do hotelu.


4 dzień 
śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Częstochowyzwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze.
Przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00.


Termin i Cena:
03-04.08.2018r.
587 PLN

Cena zawiera
przejazd komfortowym autokarem
– zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub domu wczasowym, pokoje 2 i 3-os. z łazienkami
– wyżywienie: 3 śniadania
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW

Uwagi
– na bilety wstępu należy mieć ok.-  90 zł
– dopłata do 3 obiadokolacji   – 75 zł
– pok. 1-os. na zamówienie za dodatkową opłatą – 90 zł
– w przypadku grup mniejszych niż 30 os. transport może odbywać się mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją

Mar.