Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Obóz młodzieżowy Antyczna Przygoda

BELGRAD, METEORY, KALAMBAKA, RIWIERA OLIMPIJSKA,

WATERLAND, ATENY, SALONIKI, BUDAPESZT

wiek uczestników: 12-18 lat

ZAKWATEROWANIE

Hotel ORFEAS BLUE RESORT**** (lub inny o podobnym standardzie), w trakcie pobytu pokoje 3,4-osobowe z łazienkami oraz 5 – osobowe apartamenty (2-kondygnacyjne). W przepięknej miejscowości Pieria k. Katerini, tuż nad brzegiem morza przy plaży Korinos, całkowicie odnowiony. Na terenie obiektu: basen, restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hostele lub hotele ** i ***.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie. W hotelu śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

PROGRAM:

Dzień 1: Wyjazd z Polski i przejazd na Węgry na nocleg. Nocleg w okolicy Szegedu.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Serbii, najbardziej znanej ze względu na konflikt w byłej Jugosławii, dzisiaj stanowiącej ciekawy przystanek w drodze do Grecji. Zwiedzanie Belgradu: spacer deptakiem Knez Mihailova, ulokowanym na miejscu starożytnego traktu rzymskiego, XVII – wieczny system fortyfikacji parku Kalemegdan. Nocny przejazd do Grecji, w drodze obiadokolacja dodatkowo płatna.

Dzień 3: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych greckich parków wodnych – Waterland. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni oraz wieloma emocjonującymi atrakcjami na wodzie. Przejazd na nocleg do Salonik. Obiadokolacja.

Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Salonik – w programie: bazylika św. Demetriusza zbudowana na miejscu dawnej łaźni rzymskiej, Krwawa Wieża, świątynia Hagia Sophia wybudowana na wzór kościoła Mądrości Bożej z czasów Justyniana Wielkiego oraz najstarsza zachowana budowla w Salonikach – Rotunda św. Jerzego. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiad. Zakwaterowanie oraz zapoznanie z bazą noclegową. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5-10: Wypoczynek i realizacja programu:

– Wycieczka do Meteorów i Kalambaki – zwiedzanie słynnych klasztorów Meteory – malowniczo usytuowanych pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w fabryce ikon – „sztuka bizantyjska w ikonografii” – poznanie procesu produkcji ikon, zwiedzanie Kalambaki,

– Wycieczka do Aten – miasta, które jak żadne inne łączy ze sobą teraźniejszość i przeszłość. Pierwszym, co widzi turysta wjeżdżając do miasta są szare bloki, w centrum nowoczesne biurowce, a jednak nad całą aglomeracją góruje Akropol – świątynie dawno zapomnianych bogów greckich i świetnie zachowany starożytny teatr. Niezapomniane wrażenia zostawi spacer historyczną dzielnicą Aten – Plaka, w której odkryć można wpływy tureckie, muzułmańskie i greckie. Warto „zagubić się” na chwilę w plątaninie wąskich uliczek w poszukiwaniu pamiątek. Podczas zwiedzania Aten nie można także pominąć Stadionu Panateńskiego oraz Parlamentu.

Program animacyjny:

– wprawki aktorskie, czyli jak twórczo i nieszablonowo myśleć o granej postaci, jak wczuć się w rolę,  

– ćwiczenia przygotowujące do wejścia na scenę – koordynacyjne, relaksacyjne, rozluźniające, 

wykorzystanie narzędzi artykulacyjnych – głos, dykcja, oddychanie przeponą 

Obozowe Igrzyska Olimpijskie,

Kalambury,

Wieczór grecki – spotkanie z zabawą w formie Greckiego Wieczoru, tańce greckie,

zajęcia sportowe i rekreacyjne,

wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele

dyskoteki

Dzień 11: Po śniadaniu nocny przejazd tranzytowy do Budapesztu.

Dzień 12: Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Budapesztu, stolicy Węgier, w której bogactwo pozostawione przez Habsburgów łączy się ze spuścizną starożytnego Rzymu i orientu. W programie spacer promenadą naddunajską przez Most Łańcuchowy do Wzgórza Zamkowego, a tutaj zabytki Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zamek Królewski. Plac Bohaterów z imponujących rozmiarów pomnikiem przedstawiającym przywódców państwa. Wzgórze Gellérta – Cytadela z Pomnikiem Wolności i niezwykłym widokiem na Budę i Peszt. Przejazd na nocleg na Słowacji. Obiadokolacja.

Dzień 13: Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Powrót do Polski.

CENA: 1995 zł

TERMIN:

OGRA1/17 – 08.07 – 20.07.2017

OGRA2/17 – 22.07 – 03.08.2017

ŚWIADCZENIA W CENIE

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców

DOPŁATA DO WYJAZDÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIAST:

Szczecin – 140 zł ( ul. Kolumba – pod prawe stronie Dworca PKP – pod wierzbą )

Stargard – 130 zł ( Stacja paliw STATOIL, ul. Szczecińska )

Gorzów Wlkp. – 110 zł ( ul. Dworcowa – przy Dworcu PKP )

TRANSPORT

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Autokar zostaje na miejscu do dyspozycji obozowiczów.

WYDATKI PROGRAMOWE OBLIGATORYJNE:

Wstępy (m.in. Waterland, klasztor w Meteorach, Wieczór Grecki) + przewodnicy miejscowi + wycieczka do Aten + taksy klimatyczne + dodatkowy posiłek 2-go dnia około 95 euro.

UWAGI

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro)

Med.