Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Bułgaria dla seniora – Hotel Kotva****

Hotel Kotva **** – to duży kompleks położony 250 metrów od piaszczystej plaży i niedaleko zabytkowego Nessebaru. Do dyspozycji gości hotelowych przestronny hall, recepcja czynna cała dobę̨, restauracja, lounge bar, sklepik hotelowy, kantor wymiany walut, sejf (płatny), gabinet lekarski. Stały dostęp do Internetu zapewnia bezpłatne wi-fi w lobby oraz płatne wi-fi w pokojach. Hotel posiada trzy odkryte baseny (jeden mini olimpijski, a pozostałe dwa z atrakcjami aquaparku). Baseny są różnej głębokości, wygodne dla wszystkich grup wiekowych. Obiekt posiada również̇ duży słoneczny taras z leżakami i parasolami – bezpłatny dla wszystkich gości. Dodatkowo płatne: restauracja ala carte,  stół bilardowy, stół do ping-ponga, siłownia, sala fitness, centrum masażu, sauna. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych. Każdy z nich posiada łazienkę̨, lodówkę̨, telewizor, klimatyzację i balkon. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki wymieniane co trzy dni. Obiekt jest monitorowany, ogrodzony, z całodobową ochroną. Obiekt posiada dobre połącznie z centrum kurortu Słoneczny Brzeg, przystanek komunikacji miejskiej znajduje się przy hotelu.

Dostępne są następujące pokoje:

    • pok. 2 osobowy,
    • pok. 3 osobowy,
    • dokwaterowanie w pokoju 2-osobowym dla samotnie podróżującej osoby. Dokwaterowana zostanie osoba tej samej płci.

Program ramowy:

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy w Serbii.

2 dzień – Przejazd przez Serbię i Bułgarię. Przyjazd do Słonecznego Brzegu w okolicach godziny 20:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

3 – 13 dzień – Wczasy dla seniorów w Słonecznym Brzegu, w hotelu Kotva****. Śniadanie w godzinach porannych, obiad w ciągu dnia, obiadokolacja w godzinach wieczornych.

13 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Bułgarię. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy.

14 dzień – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Przekroczenie granicy Polski w godzinach wieczornych. Przyjazd do miast zachodniej Polski przed północą, pozostałe miasta przyjazd dnia 15 po północy.


Transport:

Droga do Bułgarii: wyjazd z Polski w godzinach nocnych. Przyjazd na nocleg tranzytowy do Serbii około godziny 21.00. Po śniadaniu wyjazd do Bułgarii i zakwaterowanie około godziny 21.00.
Droga do Polski: wyjazd do Polski w godzinach porannych, po śniadaniu. Przyjazd na nocleg tranzytowy około  godziny 21.00. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. i nocnych ostatniego dnia imprezy. Uwaga! Niektóre miasta – północna i wschodnia część Polski przyjazd po północy (15 dnia).

 

Terminy i cena:

 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych

– 11 noclegów w Bułgarii z wyżywieniem HB

– 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami w Serbii

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

– imprezę integracyjną – wieczorek taneczny

– opiekę rezydenta na miejscu


Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL/NNW: 80 pln/os.

– opłata klimatyczna i administracyjna: 20 euro/os. (płatne w autokarze)

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

 

Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– usługa Kup sobie spokój (usługa, która pozwala bezkosztowo i bez podawania przyczyn zrezygnować z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi): 80 pln.

– ubezpieczenie KR: 3 – 4% wartości imprezy

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/ os.

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/ os.

Wycieczki fakultatywne:

UWAGA:

– podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu

– wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób 

– dzieci od 2-12 lat mają zniżki do 50%

Stambuł 2-dniowy – dwudniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała wyprawa dla tych, który chcieliby zasmakować odrobiny orientu. Stambuł to magiczne miasto z piękną historią, zachwycającą architekturą, muzułmańską tradycją oraz kulturą. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, Hagia Sophia, czyli dawny kościół Mądrości Bożej (zwiedzanie wnętrza dodatkowo płatne), pałac sułtanów Top Kapi (główny dziedziniec), przejazd autokarem na azjatycką część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze. Podczas wycieczki zakwaterowanie w hotelu *** w okolicach historycznego centrum Stambułu, w cenie śniadanie oraz obiad.

Cena: ok. 95 euro/osobę
+ wiza turecka kupowana na granicy 25 euro (informacja z dnia 10.10.2014)


Stambuł 1-dniowy – drugi wariant wycieczki do stolicy dawnego Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie wycieczki są: zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejścię pod Hagię Sophię, główny dziedziniec Pałacu Top Kapi, przejazd autokarem na azjatycką część miasta oraz zwiedzanie fabryki skóry. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze.  W cenie wycieczki jest śniadanie i obiad.

Cena: ok. 75 euro/osobę
+ wiza turecka kupowana na granicy 25 euro (informacja z dnia 10.10.2014)

WAŻNE! Istnieje możliwość samodzielnego wykupienia wizy tureckiej przed wyjazdem na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/ w cenie 20 dolarów/osobę.


Sozopol – Ropotamo – Pomorie – Burgas – Sozopol to jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. W programie wycieczki: zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Z Sozopolu udamy się do Parku Krajobrazowego rzeki Ropotamo na godzinny rejs statkiem. Następnie zwiedzimy klasztor Św. Jerzego w Pomorie i udamy się na spacer po burgaskiej promenadzie. W cenie wycieczki jest obiad w Sozopolu.

Cena: ok. 38 euro/osobę

 

Wyspa Skarbów i Burgas – w Burgas będziemy mieli możliwość zrobić sobie zdjecia z piaskowymi figurami m. in. Asteriksa i Obeliksa, Don Kichota, Sancho Pansy. Następnie udamy się na wyspę Św. Anastazji, gdzie będzie można zatopić się w średniowieczną i kolorową atmosferę tego kawałku ziemi. Wyspa ma niesamowity klimat. Jest to miejsce otoczone tajemnicą, wokół którego narosło wiele legend. Zobaczymy: średniowieczną monasterską cerkiew „Kliment Ochridzki”, trzy skalne fenomeny – tzw. Gąbka, Smok i Skamieniały piracki statek, muzeum na wyspie, którego siedem sal ukazuje legendy, które krążą wokół mistycznej wyspy. Około południa planowany jest powrót z wycieczki.

Cena: ok. 28 euro/osobę

 

Warna z delfinarium – to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Wizyta w słynnym delfinarium to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników tych niezwykłych wodnych ssaków. Ponadto w programie wycieczki jest spacer po parku nadmorskim oraz zwiedzanie oddalonego o 15km monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W cenie wycieczki jest obiad.

Cena: ok. 45 euro/osobę


Wieczór bułgarski – ciekawym sposobem na poznanie bułgarskiej tradycji i kultury może być między innymi udział w wieczorze bułgarskim. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z turystami korowód bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest pokaz nestinarski, czyli taniec na rozżarzonych węglach wykonywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. W cenie imprezy jest wino z beczek bez ograniczeń oraz tradycyjne potrawy kuchni bułgarskiej.

UWAGA – wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.

Cena: ok. 26 euro/osobę
(wino w cenie)

 

Nessebar – wyprawa z przewodnikiem do miasta-muzeum założonego prawie 3 tysiące lat temu, pomnika kultury – jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Neseber to niezwykle romantyczne miejsce z wielowiekową historią, która z pewnością zauroczy każdego.

Cena: ok. 15 euro/osobę

Bałczik i Kaliakra – Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Miasto zaskoczy nas sympatyczną atmosferą. Jego tarasowe położenie pozwala podziwiać piękno Morza Czarnego niemal z każdego punktu. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzać będziemy letnią rezydencję królowej Marii oraz ogród botaniczny. Zobaczymy również pokaz wyrobów glinianych. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. W cenie wycieczki obiad.

Cena: ok. 46 euro/osobę

 

Jeep Safari – wspaniała okazja do zobaczenia okolic Słonecznego Brzegu, gdzie piękna przyroda i widoki będą towarzyszyły nam przez cały dzień. Podczas przejażdżki w okolice parku przyrodniczego gór Strandża przespacerujemy się wzdłuż rzeki Mładeżka i udamy się do malowniczej jaskini, słynnej z podziemnego jeziora. Zażyjemy również orzeźwiającej kąpieli w wodospadzie. Na koniec wycieczki w pobliskiej wiosce posilimy się tradycyjnym bułgarskim posiłkiem i zobaczymy pokaz folklorystyczny.

Cena: ok. 46 euro/osobę

 

Rodzinny rejs statkiem Tattoo – kapitalna impreza na statku dla całych rodzin. Podczas rejsu oprócz animacji dla dzieci (pokaz piracki i magiczny) będziemy mogli uczestniczyć w wielu grach i zabawach, skosztować bułgarskich potraw, popływać w morzu oraz opalać się na pokładzie łodzi. Podczas rejsu serwowane będą non-stop napoje bezalkoholowe oraz dla dorosłych piwo i sangria. Najlepsi w Słonecznym Brzegu animatorzy oraz piraci dopilnują, aby całe rodziny świetnie się bawiły.

Cena: ok. 30euro/osobę dorosłą, ok. 20euro/dziecko, ok. 10euro/drugie dziecko

 

Jacht piknik – całodniowy rejs jachtem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami.

Cena: ok. 36 euro/osobę