Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
bulgaria

Bułgaria dla seniora – Hotel Riva Park

Zakwaterowanie:

Hotel Riva Park*** – obiekt, znajduje się w samym centrum kurortu Złote Piaski. Kompleks otoczony zielenią, ogrodzony,  położony ok. 250 m od plaży. Na terenie hotelu znajduje się największy basen odkryty w Złotych Piaskach!(40 m długości), mały basen rekreacyjny, jacuzzi, boisko do siatkówki, koszykówki, małe bramki do piłki nożnej. Do dyspozycji goście jest także restauracja, scena, parking, sejf przy recepcji.  Obiekt monitorowany i ochrona hotelowa 24h. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, balkonami, telefonem, TV-sat, mini-barem, klimatyzacją. Wi-fi bezpłatne przy recepcji. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się w sklepy, tawerny, hipermarket, bary pizzeria.

Wyżywienie:

W trakcie noclegów tranzytowych w Serbii 2 śniadania. W Bułgarii wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji.

 

Termin i cena:

29.08 – 11.09.2019 – 2299 zł

 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych

– 11 noclegów w Bułgarii z wyżywieniem HB (śniadania, obiadokolacje)

– 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami na trasie przejazdu

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

– imprezę integracyjną – wieczorek taneczny

– opiekę rezydenta na miejscu


Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL/NNW: 80 pln/os.

– opłata klimatyczna i administracyjna: 20 euro/os. (płatne w autokarze)

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– usługa Kup sobie spokój (usługa, która pozwala bezkosztowo i bez podawania przyczyn zrezygnować z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi): 80 pln/os. 

– ubezpieczenie KR: 3 – 4% wartości imprezy

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/ os.

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/ os.


Program ramowy:

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry. W godzinach wieczornych przyjazd do Rumunii na nocleg tranzytowy

2 dzień – Po śniadaniu przejazd w stronę Bułgarii. Przyjazd do Złotych Piasków w okolicach godziny 20:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

3 – 13 dzień – Wczasy dla seniorów w Złotych Piaskach, w hotelu Riva Park***. Śniadanie w godzinach porannych, obiadokolacja w godzinach wieczornych.

13 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd. Wieczorem przyjazd do Rumunii na nocleg tranzytowy.

14 dzień – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację i Czechy. Przekroczenie granicy Polski w godzinach wieczornych. Przyjazd do miast zachodniej Polski przed północą, pozostałe miasta przyjazd dnia 15 po północy.


Transport:

Droga do Bułgarii: wyjazd z Polski w godzinach nocnych. Przyjazd na nocleg tranzytowy do Rumunii około godziny 20.00. Po śniadaniu wyjazd do Bułgarii i zakwaterowanie około godziny 20.00.
Droga do Polski: wyjazd do Polski w godzinach porannych, po śniadaniu. Przyjazd na nocleg tranzytowy około  godziny 20.00. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych i nocnych ostatniego dnia imprezy. Uwaga! Niektóre miasta – północna i wschodnia część Polski przyjazd po północy (15 dnia).


Pozostałe informacje:

Wyjazd Bułgaria/Dla Seniora/Riva Park został przygotowany z myślą o osobach, które ukończyły 50 lat oraz dla ich osób towarzyszących bez względu na wiek. Wycieczka ta nie jest wycieczką Senior Travel w ramach programu Europe Senior Tourism. Stanowi ona wyłączną ofertę Funclubu i nie jest produktem oferowanym do sprzedaży przez jakiekolwiek inne biuro podróży pod nazwą Senior Travel.

Na miejscu istnieje możliwość wykupienia ciekawych programów zwiedzania, m.in. Bukareszt, Sozopol-Ropotamo-Nesseber, Bałczik i Kaliakria z wieczorem bułgarskim, Warna z delfinarium – ich opis znajduje się w zakładce Wycieczki Fakultatywne.

Wycieczki fakultatywne:

UWAGA: podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu, wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób

Bukareszt – piękne i wspaniałe miasto, stolica Rumunii, nazywane było „Paryżem Wschodu”. Miasto łączy z Paryżem XIX-wieczna architektura i Łuk Triumfalny wzorowany na francuskim. Podczas całodniowej wycieczki zobaczymy najważniejsze miejsca znajdujące się w rumuńskiej stolicy, między innymi: Plac Unirii, Plac Wiktoriański, Plac Uniwersytecki oraz Parlament.

Cena: ok. 47euro/osobę

Sozopol – Ropotamo – Neseber – Sozopol to jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. W programie wycieczki: zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Z Sozopolu udamy się do Parku Krajobrazowego rzeki Ropotamo na godzinny rejs statkiem. Następnie udamy się ndo Neseberu, starożytnego miasta wpisanego na listę UNESCO. To prawdziwa perła Morza Czarnego, w której do dnia dzisiejszego zachowało się aż kilkanaście bizantyjskich cerkwi.

Cena: ok. 47 euro/osobę

Warna z delfinarium – to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Wizyta w słynnym delfinarium to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników tych niezwykłych wodnych ssaków. Ponadto w programie wycieczki jest spacer po parku nadmorskim oraz zwiedzanie oddalonego o 15km monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. 

Cena: ok. 30 euro/osobę

Bałczik i Kaliakra z wieczorem bułgarskim – Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Miasto zaskoczy nas sympatyczną atmosferą. Jego tarasowe położenie pozwala podziwiać piękno Morza Czarnego niemal z każdego punktu. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzać będziemy letnią rezydencję królowej Marii oraz ogród botaniczny. Zobaczymy również pokaz wyrobów glinianych. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę. Dla chętnych, opcjonalnie, istnieje możliwość uczestniczenia w wieczorze bułgarskim, na którym odbędzie się pokaz tradycyjnych tańców, w tym tańca nestinarskiego. Podczas imprezy serwowana będzie typowa bułgarska kolacja oraz alkohole.

Cena: ok. 48 euro/osobę lub 28 euro/os. bez wieczoru bułgarskiego

Jeep Safari – wspaniała okazja do zobaczenia okolic Złotych Piasków, gdzie piękna górska przyroda i widoki będą towarzyszyły nam przez cały dzień. Podczas przejażdżki zatrzymamy się w bułgarskich wioskach, gdzie zobaczymy typową tradycyjną wiejską zabudowę. Na trasie odbędzie się piknik przy tradycyjnej bułgarskiej muzyce z lokalnymi potrawami.

Cena: ok. 28 euro/osobę z obiadem

Jacht piknik –  rejs jachtem po Morzu Czarnym to doskonała szansa na delektowanie się morskim powietrzem, podziwianie widoków, kąpiel z nurkowaniem, wędkowanie i zajadanie się morskimi specjałami.

Cena: ok. 30 euro/osobę
Fcl