Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
Hotel Mediteran

Dla Seniora Hotel Mediteran ***

Zakwaterowanie: Hotel Mediteran z basenem***- bardzo ładny kompleks hotelowy, położony 100 m od plaży i centrum miasta. Jego największym atutem jest basen z panoramicznym widokiem na Morze Adriatyckie oraz Stare Miasto w Ulcinj. Do dyspozycji gości są 2 oraz 3 osobowe pokoje z łazienkami, TV, minibarem oraz klimatyzacją. Internet dostępny jest przy recepcji. Hotelowa restauracja zaprasza na obfite śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. W obiekcie dostępny dla gości jest odkryty taras słoneczny przy basenie, z którego można podziwiać widok na Stare Miasto i Morze Adriatyckie.

Program ramowy:

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię. Nocleg tranzytowy na terenie Słowenii lub Chorwacji.

2 dzień – Przejazd przez Chorwację i Czarnogórę. Przyjazd do Ulcinja w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i zebranie organizacyjne. Zapisy na wycieczki fakultatywne odbywa się następnego dnia w godzinach rannych.

2 – 12 dzień – wczasy w Czarnogórze w miejscowości Ulcinj. Na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Dodatkowo w ramach programu odbędą się zajęcia Nordic Walking, warsztaty fotograficzne oraz wieczorek z pokazem slajdów z wypraw egzotycznych.

13 dzień – wykwaterowanie około godziny 9:00. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Czarnogórę w kierunku Słowenii, nocleg tranzytowy na terenie Słowenii lub Chorwacji.

14 dzień – przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach popołudniowych.

 

Wyżywienie: Noclegi tranzytowe ze śniadaniami. Podczas wypoczynku w hotelu Mediteran: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Nordic Walking Zajęcia prowadzone są co 2 dni – 3 dni w zależności od ilości chętnych.

Transport: Transport autokarem trwa około 24 godziny od granicy polskiej. Wyjazd z Czarnogóry w godzinach porannych. Trasa autokaru przebiega przez: Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację i Czarnogórę. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie. 

Pozostałe informacje: Kto może wyjechać na „Dla Seniora Hotel Copacabana FB”? Wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz ich osoby towarzyszące, bez względu na wiek, mogą być uczestnikiem programu „Dla Seniora Hotel Copacabana FB” Wycieczka ta nie jest wycieczką senior travel w ramach programu Europe Senior Tourism.

Dodatkowe atrakcje: NOWOŚĆ: W ramach programu odbędą się zajęcia Nordic Walking oraz warsztaty fotograficzne. Przewidziany jest również wieczór z pokazem slajdów z podróży egzotycznych. Chętnych do udziału w programie prosimy o zabranie ze sobą kijów do nordic walking oraz aparatu fotograficznego

 

TERMINY i CENY:

16.05 – 29.05.2018- 1919 zł

04.06.-17.06.2018 – 1919 zł

21.09 – 04.10.2018 – 1918 zł

 

 

 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych,

– 2 noclegi tranzytowe na Słowenii lub w Chorwacji ze śniadaniami,

– 11 noclegów w hotelu Mediteran,

– 11 śniadań, 11 obiadokolacji,

– zajęcia Nordic Walking (należy posiadać własne kijki),

– warsztaty fotograficzne,

– pokaz slajdów z wypraw egzotycznych,

– transport autokarem klasy LUX (bar

– opieka rezydenta na miejscu

 

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.,

– opłata klimatyczna: 15 euro/osoba/turnus, płatna w autokarze w euro

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

 

Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł

 

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,

– ubezpieczenie KR: 3-4% od wartości imprezy,

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/ os.,

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/ os.

Wycieczki fakultatywne:

UWAGA:

  • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu i bilety do Parków Narodowych
  • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

Integracyjna zabawa – w rytmach dyskotekowych z lat 70′ i 80′ podczas której, każdy będzie mógł poczuć się jak na dawnych, dobrych dyskotekach 🙂 Odświeżamy stare hity, ubieramy się jak „kiedyś” i bawimy całą noc. Wybieramy Lwa i Lwicę parkietu, oraz najciekawszą kreację damską i męską. Wieczór umilać nam będzie zespół grający NA ŻYWO oraz DJ. Kto był bardziej hippie, a kto wolał klimaty w stylu disco ? To wszystko okaże się na naszej imprezie !! :)W cenie imprezy: zespół muzyczny i  2 welcome drinki. Stroje na imprezę przygotowujemy we własnym zakresie. Do zobaczenia na parkiecie 🙂 !! 

Cena: ok. 10 euro/osobę

Boka Kotorska – wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z trzydziestu najbardziej malowniczych zatok na całym świecie. Lord Byron pisał: „w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry” – zatoka kotorska, określana mianem południowych fiordów jest najlepszym potwierdzeniem dla słów poety.  Podczas tej wycieczki zwiedzimy również miasto Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, zatrzymamy się  na sztucznie usypanej wyspie z pięknym barokowym Kościołem Gospy od Skarpjela oraz odwiedzimy urocze miasteczko Herceg Novi. Na sam koniec zatrzymamy się na plaży Żanice, gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych. Rejs po Boce Kotorskiej to najbardziej popularna atrakcja turystyczna w Czarnogórze.  

Cena: ok. 40 euro/osobę

Kaniony – całodniowa wyprawa do najbardziej malowniczych miejsc w Czarnogórze. Podczas tej wycieczki zobaczymy : Park Narodowy Durmitor, który wraz ze swoimi kanionami wpisany został na światową listę UNESCO.  Główną jego atrakcją jest słynny Kanion Tary, najdłuższej rzeki Czarnogóry. Jest to najgłębszy kanion w Europie i trzeci pod względem głębokości kanion na świecie ! Drugim robiącym niesamowite wrażenie jest kanion rzeki Moracy, który też pojawi się na naszej trasie.  Oprócz zapierających dech w piersiach widoków spotkamy na naszej trasie dodatkowe atrakcje. Do najciekawszych z nich zaliczyć można wybudowany w latach 1937- 1940 nad kanionem imponujący, 360 metrowy betonowy Most Durdevica. Podczas wycieczki pojedziemy również do górskiego kurortu Zabljak, gdzie przespacerujemy się do Czarnego Jeziora i zatrzymamy się w urokliwym, górskim kompleksie klasztornym.  Dla chętnych, w lokalnej restauracji będzie możliwość spróbowania górskich specjałów: pstrąga prosto z rzeki lub sznycla Karađorđeva, czyli słynnego „marzenia dziewicy”.  

Cena: 40  euro/osobę

Albania – mniej znany sąsiad Czarnogóry, kojarzony z egzotyką i wzbudzający emocje. Inspirująca mieszanka cywilizacji i kultur czyni Albanię wyjątkowym krajem europejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od miasta Szkodra, nad którym góruje twierdza Rozafa. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę. W oddali widać centrum miasta, rzeki Bunës i Drin oraz otoczone wzgórzami Jezioro Szkoderskie. Po zwiedzaniu twierdzy udamy się do centrum miasta, gdzie przespacerujemy się uliczkami miasta i odwiedzimy lokalny meczet.  Następnie kierujemy się do Kruji – historycznej stolicy Albanii, miasta ich narodowego bohatera Skanderberga, której główną atrakcją jest twierdza, do której prowadzi tzw. turecka uliczka, gdzie można kupić typowe albańskie. 

Cena: ok. 40 euro/osobę

 

Montenegro tour + Jezioro Szkoderskie – pierwszym punktem wycieczki jest rejs po malowniczym Jeziorze Szkoderskim podczas którego będziemy relaksować się podziwiając piękne krajobrazy, zażywać kąpieli i wypatrywać pelikanów, które są symbolem tego miejsca. Następnie rozpoczniemy nasz Montenegro Tour, czyli  najbardziej popularną trasę zwiedzania czarnogórskiego wybrzeża, ukrytego za wzgórzami Lovcen. Podczas wycieczki odwiedzimy również dawną stolicę Montenegro, a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków – miasto ambasad i urzędów – Cetinje, gdzie zobaczymy m.in. siedzibę prezydenta Milo Dukanovica, budynek ambasady, a także wejdziemy do klasztoru, w którym według legendy, znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela. Na koniec, podziwiając urzekające i malownicze widoki przejedziemy do górskiej wioski Njegusi, która słynie z wyrobu czarnogórskiego specjału: długodojrzewajacej szynki (prusta). Wracając w kierunku Budvy zatrzymamy się na punkcie widokowym z przepięknym widokiem na Zatokę Kotorską. 

Cena: ok. 45 euro/osobę 

 

Smaki południa – wycieczka podczas której wybierzemy się na południe Czarnogóry. Zaczniemy od zwiedzania starego miasta Bar, które uchodzi za jedno z najbardziej tajemniczych miast wybrzeża czarnogórskiego. Trochę opuszczone, trochę zapomniane mimo wszystko pozostało perłą wartą zobaczenia, ponieważ to właśnie tu, przeplatają się rzymskie zdobienia, czarnogórskie pałacyki, tureckie hammany i włoska architektura.Kolejnym punktem programu jest miasto Ulcinj, gdzie będziemy spacerować po starej Kalaji – twierdzy wybudowanej przez Ilirów, na ktróej swoje ślady odcisnęło również Bizancjum, Wenecja i Imperium Osmańskie.Po zwiedzaniu udamy się na Wielką Plażę, z której słynie Ulcinj. Jest to najdłuższa, piaszczysta, 13 km plaża, znajdująca się po tej stronie Adriatyku. Tam będziemy mieć czas na kąpiele morskie i słonecze. Na sam koniec przejdziemy do restauracji, prowadzonej przezniezwykle miłą i gościnną albańską rodzinę, która słynie z wyrobu lokalnych alkoholi, serów, wędlin. W miłej atmosferze skosztujemy wszystkich produktów: rakiji, wina i przede wszystkim wyśmienitego likieru gruszkowo – mandarynkowego. Powrót z degustacji w szmpańskim nastroju – gwarantowany. (wycieczka nie jest przeznaczona dla Obozy Młodzieżowe)

Cena: ok. 35 euro/osobę 

Dubrovnik – średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dubrovnik ma długoletnią tradycję turystyczną i gotowy jest zadowolić najbardziej wymagające oczekiwania swoich gości. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. Rzeczywiście potwierdza prawdę słynnej wypowiedzi Irlandzkiego pisarza Bernarda Shaw, który powiedział: „Ci, którzy szukają raju na ziemi muszą przyjechać do Dubrovnika.”

Cena: ok. 40 euro/osobę

 

medi-2 mediterr-1

 

 

 

 

 

FC